Cei mai mici componenți ai secției de popice, debut în competiția națională

image

🎳Sâmbătă, 16 decembrie, pe moderna arena din Cluj a avut loc competiția dedicata juniorilor mici U12 și U14, unde am fost reprezentati de cei mai mici rapidiști Alexandru Tache, Sophia Telejman și Sarah Drugan.

Chiar dacă practică acest sport doar de puțin timp, 6, 4 și respectiv 3 luni, micii sportivi pregătiți de Vasilica Pometcu și Luminița Dogaru au reușit să se claseze pe locuri foarte bune, chiar sa urce și pe podium.

Alexandru Tache a ocupat locul 7 la individual și 5 la perechi, Sarah Drugan s-a clasat pe locul 6 la individual, iar Sophia Telejman a fost doar la 13 popice de podium, clasandu-se pe locul 4 cu un total de 444 popice doborâte.

Micutele noastre rapidistele, Sophia și Sarah, au reușit să urce pe podium de 2 ori, la perechi și tandem feminin, ocupând locul 3 in ambele probe.

🇱🇻Ii felicitam din tot sufletul și le dorim un viitor cu rezultate bune și multe medalii!