5 medalii cucerite de atleții rapidiști la Campionatele Naționale Indoor de atletism

image
5️⃣ medalii au cucerit atleții clubului nostru în acest weekend la Campionatele Naționale Indoor de atletism - Etapa a II-a, competiție rezervată cadeților (U18) și juniorilor 3 (U16) și desfășurată la Sala de Atletism „Ioan Sőtér” din cadrul Complexului Sportiv Național „Lia Manoliu” din București.
 
🏃‍♀️🏃‍♂️Bilanțul sportivilor noștri a fost următorul: o medalie de aur, două de argint și două de bronz! Evoluția Maiei Banciu a fost de-a dreptul remarcabilă, ea reușind să stabilească noi Recorduri Personale și să urce pe podium în toate probele la care a participat! Maia Banciu a cucerit o medalie de aur și două de bronz la săritura în înălțime, 200 mp și 400mp U16. Andreea Crăciun - săritura în lungime U16 și Andreea Chiriță - 60mg U18 au devenit vicecampioane naționale!
Felicitări tuturor! 👏👏