32 de medalii pentru sportivii clubului nostru la Campionatele Naționale de Haltere pentru Juniori III și Juniori II!

image
32 de medalii pentru sportivii clubului nostru la Campionatele Naționale de Haltere pentru Juniori III și Juniori II!
Evoluții excelente ale sportivilor noștri la Campionatele Naționale de Haltere pentru Juniori III și Juniorilor II, competiție care s-a desfășurat la Arad în perioada 30 august - 2 septembrie.
Clubul Sportiv Rapid București s-a întors de la Arad cu o colecție impresionantă de medalii, nu mai puțin de 32!
Vali Nicușor Valache, Matei Răzvan Pîrvu, Meriem Dobre, Gilda Alexandra Diana Matei, Alessia Ștefania Mititelu, Alexandru Andrei Bute, Andreea Mihaela Musca, Valentin Dragoș Bute, Mario Antonio Muscă, Radu Nicholas Anghel și Miruna Elena Hagiu au fost sportivii coordonați de Marius Ulăreanu care au impresionat la Campionatele Naționale de la Arad și care au adus medalii clubului nostru.
La evenimentul internațional găzduit de Complexul Sportiv Amefa din Arad au fost prezenți Antonio Conflitti, președintele Federatiei Europene de Haltere EWF și președinte al Federației de Haltere din Republica Moldova, și Florian Sperl, membru al Comitetului Executiv al Federației Internaționale IWF și președinte al Federatiei de Haltere din Germania!
Felicitări sportivilor noștri!